Honor Magic V

Honor Magic V Huawei’nin 2019 yılında kara listeye alınması ve yaptırımlar nedeni ile eski gücünü kaybetmesinin ardından verdiği kritik kararlardan biri de Honor’un satılması oldu. 2020 yılının sonlarında Shenzen Zhixin New Information Technology Co. adlı konsorsiyumun bünyesine katılan şirket, günümüzde yaptırımlara takılmadan faaliyetlerini sürdürüyor.

El değiştirmesinin ardından sektördeki aktifliğini büyük ölçüde artıran Honor, bir süredir katlanabilir telefon pazarına girmek için Magic V modeli üzerinde yoğun mesai harcıyor. Daha önce tanıtım tarihi ve teknik özelliklerinden bazıları açıklanan cihazın şimdi de dudak uçuklatan fiyat etiketleri sızdırıldı.

Honor Magic V, fiyatı ile cüzdan yakabilir

Akıllı telefon sektöründe güvenilir sızıntıları ile bilinen WHY LAB, yakın zamanda Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden Honor Magic V’nin fiyat etiketlerini gözler önüne seren bir görsel sızdırıldı. Cihaz, şu an için kesin olmamakla birlikte sınıfının en pahalı modellerinden biri ünvanını alabilir.

Sızıntıya göre katlanabilir telefon, 12 GB RAM + 256 GB ve 12 GB RAM + 512 GB olmak üzere iki farklı sürümle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Modelin fiyat etiketleri ise sırasıyla 2 bin 195 dolar ve 2 bin 350 dolar olarak belirlenmiş.

Yukarıda da görüldüğü üzere söz konusu fiyatların katlanabilir telefon pazarına kıyasla bir hayli uçuk olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sızıntının aksine cihazın daha düşük fiyatlandırma ile satışa sunulması da oldukça muhtemel.

Honor’un ilk katlanabilir telefonu konumundaki Magic V, 10 Ocak’ta Çin’de düzenlenecek lansmanda vitrine çıkacak. Etkinlikten kısa bir süre sonra ön siparişe açılacak model, birkaç gün sonra da ülke genelinde satışa sunulacak. Son olarak cihazı ilerleyen dönemlerde küresel pazarlara gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Honor Magic V’nin sızdırılan fiyat etiketleri gerçek olabilir mi? Gerçek olması durumunda şirket istediği satış hedeflerini tutturabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir yıldır Huawei ile bağı olmadan hayatına devam eden Honor’un ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V, resmi olarak 10 Ocak tarihinde tanıtılacak. Pazarda Galaxy Z Fold3, Mi Mix Fold ve Find N gibi iddialı modellerinin karşısına çıkacak telefon, bugün ortaya çıktığı kadarıyla çok pahalı olacak. Şu an satılan tüm katlanabilir telefonlar pahalı ancak Magic V için görülen başlangıç fiyatı tam 2.200 dolar seviyesinde yer alıyor.

Modelin üst versiyonu ise 2.350 doları geçiyor. Bu fiyat etiketleriyle açık olarak çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek telefon, bu fiyat etiketleri üzerinden Türkiye’yi de es geçecek gibi duruyor. Burada henüz kesin bir bilgimiz yok ancak modelin fiyatı bu kadar yüksekken Türkiye’ye getirilmesi hiç ama hiç olası görünmüyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Tekrar üzerinden geçmek adına gücünü yeni nesil Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden aşan Honor Magic V, kutusundan Android 12 ile çıkıyor ve 66W hızlı şarj desteği taşıyor. Arkasındaki ana kamera 50 megapiksel çözünürlükte olacak denilen katlanabilir telefon, bünyesinde iki farklı selfie kamerası taşıyor.

Bu selfie kameralarından birisi dış ekrandaki ekran deliğinde, diğeri ise katlanabilir yapılı ana ekrandaki ekran deliğinde olacak. Bu ekranlardan dıştakinde 90 Hz, içtekinde ise 120 Hz yenileme hızı sunulacak. Yüksek ihtimalle bu her iki ekran da OLED / AMOLED temelli olacak.

Honor Magic V gibi katlanabilir telefonlar 1.000 doların altında düşmedikleri sürece genel kullanıcı kitlesine hitap etmeyecekler ve bu anlaşıldığı kadarıyla ancak 2023 hatta 2024 yılında olacak. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.